Urząd Gminy Nowa Karczma

Aktualności

Artykuły

Zarządzenie Nr 77/2017 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 21 listopada 2017 r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na 2018r. na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowanym w ramach „Programu współpracy Gminy Nowa Karczma z organizacjami pozarządowymi na rok 2018”

22 listopada 2017

Akademia zatrudnienia 2

Prywatne Centrum Edukacyjne „MARMOLOWSKI”s.c. zaprasza mieszkańców powiatu kościerskiego do udziału w projekcie „Akademia zatrudnienia 2”.  W ramach projektu można skorzystać ze szkoleń zawodowych kończących się egzaminem, w tym komputerowych ECCC, kursów prawa jazdy kategorii C, E lub D wraz z kursem na przewóz osób/rzeczy, wózek widłowy oraz innych, które nadają kwalifikacje lub kompetencje zawodowe, a także 6-miesięcznych staży przyuczających do zawodu ze stypendium stażowym w wysokości ok. 1000 zł „na rękę”/m-c i ubezpieczeniem. Formy wsparcia, z jakich skorzystają uczestnicy projektu będą dostosowane do ich potrzeb, predyspozycji i oczekiwań.

21 listopada 2017
Czytaj więcej o: Akademia zatrudnienia 2

Ogłoszenie

o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na kandydatów do komisji konkursowej opiniującej oferty w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w obszarze  pomocy społecznej i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, w tym współzawodnictwa sportowego, na zlecenie zadań z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, ponadto na działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, wypoczynku dzieci i młodzieży.

14 listopada 2017
Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Spotkanie informacyjne

Przejdź do - Spotkanie informacyjne

Stowarzyszenie Wdzydzko – Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na realizację operacji polegającej na podejmowaniu lub rozwoju działalności gospodarczej. Szczegóły na plakacie.

14 listopada 2017

50-lecie pożycia małżeńskiego

Przejdź do - 50-lecie pożycia małżeńskiego

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w ostatnim czasie kolejne pary małżeńskie obchodziły swój jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - Państwo Maria i Bernard Piesik zamieszali w Jasiowej Hucie oraz  Państwo Halina i Hubert Ryk zamieszali w Grabówku.

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: 50-lecie pożycia małżeńskiego

Stan wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stolem

Przejdź do - Stan wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stolem

Lokalna Grupa Działania Stolem serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące aktualnego stanu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stolem.

26 października 2017

50-lecie pożycia małżeńskiego

Przejdź do - 50-lecie pożycia małżeńskiego

Kolejna para małżeńska z terenu naszej gminy świętowała w ostatnich dniach swoje Złote Gody. Państwo Krystyna i Franciszek Brzezińscy zamieszali w Grabowie Kościerskim, jubilaci  wychowali  5 dzieci   oraz  doczekali  się 14 wnucząt i 3 prawnuków.

13 października 2017
Czytaj więcej o: 50-lecie pożycia małżeńskiego

Przedsiębiorco skorzystaj! Fundusze Europejskie 2014 – 2020 na podjęcie i rozwój działalności gospodarcze

Przejdź do - Przedsiębiorco skorzystaj! Fundusze Europejskie 2014 – 2020 na podjęcie i rozwój działalności gospodarcze

Spotkanie informacyjne w  Nowej Karczmie: „Przedsiębiorco skorzystaj! Fundusze Europejskie 2014 – 2020 na podjęcie i rozwój działalności gospodarczej".  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami uzyskania wsparcia w ramach Funduszy Europejskich na podjęcie i rozwój działalności gospodarczej.

5 października 2017
Czytaj więcej o: Przedsiębiorco skorzystaj! Fundusze Europejskie 2014 – 2020 na podjęcie i rozwój działalności gospodarcze

XX Kaszubska Jesień Rolnicza

Przejdź do - XX Kaszubska Jesień Rolnicza

W dniach 16 i 17 września serdecznie zapraszamy do Lubania, gdzie odbędzie się XX Kaszubska Jesień Rolnicza – Wystawa Zwierząt, Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, Dożynki Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma. Szczegóły na plakacie.

12 września 2017

Wiedza+Doświadczenie=Zatrudnienie

Gmina Nowa Karczma zaprasza na spotkanie informacyjne dot. Projektu „Wiedza+Doświadczenie=Zatrudnienie”, które odbędzie się 15 września 2017r. w godz. 13:00 – 14:00 w Urzędzie Gminy Nowa Karczma, ul. Kościerska 9, 83-404 Nowa Karczma. Więcej informacji dostępnych na stronie:  http://lgrmorenka.pl/category/efs/aktualnosci-efs/

12 września 2017