Urząd Gminy Nowa Karczma

Strona główna

Najnowsze aktualności

Spotkanie z Mikołaje

Powiększ zdjęcie

W niedzielne popołudnie 9 grudnia w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie odbyło się  Spotkanie z Mikołajem. Tego dnia przygotowano dla uczestników mnóstwo atrakcji.  Pierwsza część spotkania dotyczyła podsumowania rodzinnego konkursu bożonarodzeniowego „NASZ ANIOŁ”. Konkurs ten zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Nowej Karczmie i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - zgłoszono 38 aniołów.

12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie z Mikołaje

Dzień seniora

Powiększ zdjęcie

Dzień seniora to szczególne święto – święto ludzi starszych. Winniśmy im szacunek za lata pracy oraz czas poświęcony wychowaniu młodych pokoleń .Jednym ze sposobów podziękowania im za to wszystko są Dni Seniora organizowane w poszczególnych sołectwach gminy. Bohaterami tego dnia są najstarsi mieszkańcy. W listopadzie odbyły się kolejne spotkania w pięciu sołectwach: Grabowo, Nowy Barkoczyn, Nowa Karczma, Szumleś Szlachecki i Szumleś Królewski. 

11 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Dzień seniora

Nowa strefa sportowo – rekreacyjna

Powiększ zdjęcie

W dniu 6 grudnia br. w Nowym Barkoczynie oficjalnie otwarto strefę sportowo – rekreacyjną. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018, którego celem jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, mających stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. 

11 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Nowa strefa sportowo – rekreacyjna

Otwarte Mistrzostwa woj. Pomorskiego Kyokushin Karate

Powiększ zdjęcie Dominik%20Buszman%20IV%20miejsce

Organizatorem mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate, shihan Bogusław Jeremicz,  mistrzostwa odbyły się 9.12.2018 r. w Hali Sportowej Judo nr XIII AWF przy ul. Czyżewskiego w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 147 zawodników i zawodniczek z 15 klubów.

10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Otwarte Mistrzostwa woj. Pomorskiego Kyokushin Karate

Zarządzenie Nr 57/2018 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 26 listopada 2018 r.

W sprawie ogłoszenia pierwszego otwartego konkursu ofert na realizacje zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowanym w ramach „Programu współpracy Gminy Nowa Karczma z organizacjami pozarządowymi na rok 2019”

28 listopada 2018
Czytaj więcej o: Zarządzenie Nr 57/2018 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 26 listopada 2018 r.