Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zarządzenie nr 90/2017 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 27.12.2017r.

w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na zlecenie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej na 2018 r. oraz przyznania dotacji podmiotowi uprawnionemu 

27 grudnia 2017

Zarządzenie nr 89/2017 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 27.12.2017r.

w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizacje zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowanym w ramach "Programu współpracy Gminy Nowa Karczma z organizacjami pozarządowymi na rok 2018" w obszarze pomocy społecznej i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, w tym współzawodnictwa sportowego

27 grudnia 2017

50-lecie pożycia małżeńskiego

Przejdź do - 50-lecie pożycia małżeńskiego

Kolejne pary małżeńskie zostały odznaczone medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie” - Państwo Anna i Teofil Jakubiak zamieszkali w Grabówku oraz Państwo Władysława i Franciszek Jakubek zamieszkali w Lubaniu.

19 grudnia 2017
Czytaj więcej o: 50-lecie pożycia małżeńskiego

Zarządzenie Nr 78/2017 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 24 listopada 2017 r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej na rok 2018

27 listopada 2017
Czytaj więcej o: Zarządzenie Nr 78/2017 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 24 listopada 2017 r.

Projekty grantowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i podejściu LEADER

Realizacja projektów grantowych to „nowość” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i podejściu LEADER. Zostały one zaplanowane, aby ułatwić podmiotom z obszaru LGD realizowanie niewielkich przedsięwzięć mających na celu zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności. Całość procedury, czyli konsultacje i składanie wniosków o powierzenie grantów, następnie podpisywanie umów, realizacja poszczególnych zadań i ich rozliczanie w tym przypadku obsługuje Lokalna Grupa Działania. Również do kompetencji LGD należy przygotowanie wzorów dokumentów aplikacyjnych i rozliczeniowych jak i kontrola oraz monitoring zadań realizowanych w ramach projektu grantowego.

23 listopada 2017
Czytaj więcej o: Projekty grantowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i podejściu LEADER

Zarządzenie Nr 77/2017 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 21 listopada 2017 r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na 2018r. na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowanym w ramach „Programu współpracy Gminy Nowa Karczma z organizacjami pozarządowymi na rok 2018”

22 listopada 2017

Akademia zatrudnienia 2

Prywatne Centrum Edukacyjne „MARMOLOWSKI”s.c. zaprasza mieszkańców powiatu kościerskiego do udziału w projekcie „Akademia zatrudnienia 2”.  W ramach projektu można skorzystać ze szkoleń zawodowych kończących się egzaminem, w tym komputerowych ECCC, kursów prawa jazdy kategorii C, E lub D wraz z kursem na przewóz osób/rzeczy, wózek widłowy oraz innych, które nadają kwalifikacje lub kompetencje zawodowe, a także 6-miesięcznych staży przyuczających do zawodu ze stypendium stażowym w wysokości ok. 1000 zł „na rękę”/m-c i ubezpieczeniem. Formy wsparcia, z jakich skorzystają uczestnicy projektu będą dostosowane do ich potrzeb, predyspozycji i oczekiwań.

21 listopada 2017
Czytaj więcej o: Akademia zatrudnienia 2

Ogłoszenie

o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na kandydatów do komisji konkursowej opiniującej oferty w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w obszarze  pomocy społecznej i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, w tym współzawodnictwa sportowego, na zlecenie zadań z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, ponadto na działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, wypoczynku dzieci i młodzieży.

14 listopada 2017
Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Spotkanie informacyjne

Przejdź do - Spotkanie informacyjne

Stowarzyszenie Wdzydzko – Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na realizację operacji polegającej na podejmowaniu lub rozwoju działalności gospodarczej. Szczegóły na plakacie.

14 listopada 2017

50-lecie pożycia małżeńskiego

Przejdź do - 50-lecie pożycia małżeńskiego

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w ostatnim czasie kolejne pary małżeńskie obchodziły swój jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - Państwo Maria i Bernard Piesik zamieszali w Jasiowej Hucie oraz  Państwo Halina i Hubert Ryk zamieszali w Grabówku.

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: 50-lecie pożycia małżeńskiego