Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

III Rodzinny Rajd Rowerowy

Przejdź do - III Rodzinny Rajd Rowerowy

III Rodzinny Rajd Rowerowy to przede wszystkim droga pełna dobrej zabawy! W RRR chodzi o wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Obie trasy - MINI oraz MAXI - zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników rajdu, jadących siodełko w siodełko. Organizatorzy zadbali, by na trasie nie zabrakło wspólnych miejsc postojowych - punktów piknikowych z poczęstunkiem kuchni regionalnej dla wszystkich uczestników.

8 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: III Rodzinny Rajd Rowerowy

Informacja o wybraniu projektu do dofinansowania

Wójt Gminy Nowa Karczma informuje, że decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego, przedsięwzięcie pn. „Budowa odnawialnych źródeł energii w gminie Lipusz i gminie Nowa Karczma” planowane do realizacji w partnerstwie z Gminą Lipusz zostało wybrane do dofinansowania.

 

7 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Informacja o wybraniu projektu do dofinansowania

Szkody w uprawach na skutek długotrwałej suszy

W związku z wystąpieniem długotrwałej suszy potwierdzonym w komunikacie  Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Państwowy Instytut Badawczy w Puławach w okresie od 11 kwietnia do 10 czerwca 2018 roku, Wójt Gminy Nowa Karczma wystąpił do Wojewody Pomorskiego o powołanie komisji do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą. Wojewoda Pomorski powołał komisję do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych. Rolnicy, którzy stwierdzili szkody w swoich uprawach rolnych na skutek suszy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód przez komisję.

19 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Szkody w uprawach na skutek długotrwałej suszy

DOBRY START

Przejdź do - DOBRY START

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Karczmie, Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „DOBRY START” na okres zasiłkowy (2018/2019) będą przyjmowane:

- elektronicznie od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pośrednictwem platformy Emp@tia empatia.mrpips.gov.pl oraz wybranych systemów bankowych, 

- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r.   w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Karczmie, ul. Gdańska 6.

12 czerwca 2018
Czytaj więcej o: DOBRY START

Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Wójt Gminy Nowa Karczma informuje, iż w dniu 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017r., poz. 1566 ze zm.), wprowadzająca istotne zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce. Jedną ze zmian jest wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej.

4 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

OGŁOSZENIE O PRZETARGU PISEMNYM OFERTOWYM

Gmina Nowa Karczma ogłasza przetarg pisemny ofertowy na sprzedaż stolarki PCV pochodzącej z demontażu z budynku Urzędu Gminy w Nowej Karczmie.

29 maja 2018

RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1), zwanego dalej „RODO” informuje się klientów Urzędu Gminay Nowa Karczma że:

28 maja 2018
Czytaj więcej o: RODO

Zarządzenie nr 18/2018 Wójta Gminy Nowa Karczma z dnia 18 maja 2018 r.

w sprawie roztrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w ustawie o działaności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowanym w ramach "Programu współpracy Gminy Nowa Karczma z organizacjami pozarządowymi na rok 2018" w obszarze działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym oraz na działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego oraz wypoczynku dzieci i młodzieży

22 maja 2018

Nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Informujemy o naborze wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2018r. Wiecej szczegółów dostępnych w dziale Ochrona Środowiska - Azbest - Usuwanie azbestu

11 maja 2018

OGŁOSZENIE O PRZETARGU PISEMNYM OFERTOWYM

Gmina Nowa Karczma ogłasza przetarg pisemny ofertowy na sprzedaż stolarki PCV pochodzącej z demontażu z budynku Urzędu Gminy w Nowej Karczmie.

11 maja 2018