Gmina Nowa Karczma

Menu

Turniej sołectw – relacja

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Kolejny XIV Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma już za nami. W tym roku gospodarzem było Sołectwo Grabowska Huta. Jak zawsze Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie sołectwa.

Do sołeckiej rywalizacji GOKSiR przygotował następujące konkurencje:

 1. GRZYBOBRANIE  (2 osoby pełnoletnie)  każdy z uczestników otrzymał plecak. Konkurencja polegała na pozbieraniu jak największej ilości grzybów (piłek) rozrzuconych w określonym terenie. Konkurencja wykonywana była na czas – liczyła się jak największa ilość zebranych piłek.
 2. NA RATUNEK  (3 osoby pełnoletnie) Konkurencja polegała na pokonaniu wyznaczonej trasy – slalomu zakładając koło ratunkowe na obie nogi (na wysokości łydek).  Zadanie wykonywane było kolejno przez wszystkich zawodników. Konkurencja wykonywana była na czas.
 3. SIEDMIOMILOWE BUTY (1osoba pełnoletnia). Zawodnik zakładał przygotowane „buty”, na których przymocowany był pojemnik z wodą. Konkurencja polegała na pokonaniu wyznaczonego odcinka w jak najkrótszym czasie nie wylewając wody. Za każdy ubytek wody przyznawane były karne sekundy.
 4. Z PRAWEJ NA LEWĄ  (1 osoba pełnoletnia – mężczyzna).Zawodniksiadał na krzesełku i za pomocą stóp przenosił piłki z jednej miski do drugiej. Konkurencja wykonywana była na czas. Za każdą piłkę, która spadła poza miski przyznawane były karne sekundy.
 5. CELNE OKO SOŁTYSA (Sołtys) konkurencja dla Sołtysów przeprowadzona została przez Bractwo Kurkowe z Kościerzyny i polegała na wykonaniu trzech strzałów z broni pneumatycznej. 
 6. KONKURENCJA  –  NIESPODZIANKA  (1 osoba pełnoletnia)

Rywalizacja pomiędzy sołectwami była bardzo zawzięta, drużyny walczyły o każdy punkt. Po zakończonej rywalizacji wszyscy zawodnicy i kibice udali się na wspólny poczęstunek, po którym nadszedł czas na dekoracje indywidualne w poszczególnych konkurencjach i dekorację drużynową. Zwycięzcą tegorocznego Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma, a tym samym organizatorem XV Turnieju zostało Sołectwo Będomin.

W tym roku specjalnie dla uczestników Turnieju wystąpił zespół  Mejk, który swoimi przebojami wprowadził uczestników w atmosferę super zabawy. 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sołectwom za udział w turnieju, kibicom za doping, a Bractwu Kurkowem z Kościerzyny za przybycie i pomoc w organizacji. 

Już dziś serdecznie zapraszamy  i zachęcamy do udziału w XV Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma, który odbędzie się w Będominie.

 Wyniki drużynowe XIV Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma:

 1. Będomin
 2. Nowy Barkoczyn
 3. Lubań
 4. Grabowo Kościerskie
 5. Szumleś Królewski
 6. Grabowska Huta
 7. Skrzydłowo
 8. Liniewko
 9. Szumleś Szlachecki
 10. Stary Barkoczyn
 11. Szpon
 12. Grabówko
 13. Sztofrowa Huta
 14. Jasiowa Huta
 15. Nowa Karczma / Szatarpy
 16. Rekownica
Skip to content