Gmina Nowa Karczma

V Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna Seniorów

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

V Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma już za nami. Tegoroczna Spartakiada odbyła się 26 czerwca w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło 5 Kół z terenu Powiatu Kościerskiego: Wielki Klincz, Kościerzyna, Skorzewo, Stary Barkoczyn i Nowy Barkoczyn.

Organizatorem Spartakiady było  Koło Emerytów z Nowego Barkoczyna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak. 

Gospodarz Spartakiady Edward Tocha  /Przewodniczący Koła z Nowego Barkoczyna/ przywitał wszystkich Gości i Uczestników. Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Gminy Nowa Karczma – Marek Wołoszyk.

Zawodnicy wzięli udział w 6 konkurencjach: rzut do tarczy, unihokej, taśma, podaj dalej, rzuty do bramki i tor przeszkód.

V Spartakiadę Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma Andrzeja Pollaka wygrało Koło ze Starego Barkoczyna, na drugim miejscu uplasowało się Koło ze Skorzewa  tuż przed Kołem z Wielkiego Klincza. Czwarte miejsce zdobyło Koło z Kościerzyny, a piąte z Nowego Barkoczyna.  Wszystkie drużyny otrzymały puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Przez cały czas trwania rywalizacji na boisku panowała ciepła atmosfera połączona z duchem walki i zasadą fair play.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszyscy udali się  na wspólny poczęstunek i tańce do „Zajazdu nad Stawem” w Grabówku.

Skip to content