PIENIĄDZE NA DROGI NIE TYLKO Z UE

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 grudnia 2018

W Gminie Nowa Karczma zrealizowano kolejne cztery inwestycje drogowe.

Z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych zmodernizowano drogę w Grabowskiej Hucie poprzez utwardzenie kruszywem i ułożenie nawierzchni asfaltowej z centrum wioski do drogi wojewódzkiej 224. Całkowita wartość tego zadania to kwota 368 999,89 zł w tym dofinansowanie 75 307,00 zł.

Kolejne przedsięwzięcie współfinansowane z tego funduszu za pośrednictwem Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku dotyczyło modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku od drogi gminnej w kierunku Nowego Barkoczyna do Liniewka Kościerskiego. Wykonano tam nową nawierzchnię z betonu asfaltowego o długości 500mb. Koszt całego projektu to 129 949,50 zł, zaś uzyskane dofinansowanie to 65 000,00 zł.

Trzecią z dróg wybudowano na terenie osiedla z dojazdem do parku w miejscowości Lubań. Na jej realizację dofinansowania udzielił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w kwocie 100 000,00 zł.

Drogę na całym odcinku wykonano z kostki brukowej, a całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 142 999,50 zł. Czwartą z zakończonych w ostatnim czasie inwestycji drogowych jest budowa drogi gminnej nr 188022G Nowa Karczma – Horniki Górne. Została ona dofinansowana w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Na odcinku o długości 540 m wykonano drogę oraz chodnik z kostki brukowej wraz z kanalizacją deszczową. Całkowity koszt zadania to blisko 1,7 mln zł, a dotacja to kwota 600 tys. zł.

Są to cztery kolejne inwestycje drogowe zakończone w roku 2018 po szeregu wcześniejszych dofinansowanych z programów rządowych oraz ze środków UE.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Lubań

  Lubań

 • Powiększ zdjęcie Liniewko Kościerskie

  Liniewko Kościerskie

 • Powiększ zdjęcie Grabowska Huta

  Grabowska Huta

 • Powiększ zdjęcie Horniki Górne

  Horniki Górne