Drugie miejsce w finale wojewódzkim piłki ręcznej dziewcząt wywalczyły zawodniczki z Nowej Karczmy

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 marca 2019

Finał XX Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt rozegrany został w hali sportowej w Nowej Karczmie.  W rozgrywkach wzięło udział 6 najlepszych drużyn z terenu województwa pomorskiego. Były to drużyny:  SP nr 3 Ustka, SP Nowa Karczma, SP Z OMS Kwidzyn, SP NR 6 Wejherowo, SP NR 92 Gdańsk i SP NR 4 Tczew. W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem każdy z każdym. Szczypiornistki z Nowej Karczmy wywalczyły pierwsze miejsce w grupie pokonując drużynę z Tczewa i Ustki.

Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy drużynami SP Nowa Karczma -  SP Z OMS Kwidzyn. Rywalizacja od samego początku była wyrównana i na bardzo wysokim poziomie – „bramka za bramkę”. Niestety końcówkę meczu szczypiornistki z Nowej Karczmy zagrały w osłabieniu i w ostatnich 20 sekundach padła decydująca bramka. Mecz zakończył się wynikiem 18:17 dla SP Z OMS Kwidzyn.

Mecz o III miejsce rozegrał się pomiędzy drużynami USTKA – GDAŃSK i zakończył się wynikiem 14-9 dla Ustki.


Kolejność końcowa:

 1. SP Z OMS KWIDZYN
 2. SP NOWA KARCZMA
 3. SP NR 3 USTKA
 4. SP NR 92 GDAŃSK
 5. SP NR 4 TCZEW
 6. SP NR 6 WEJHEROWO

 


Skład drużyny Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie:  

Nikola Męczykowska, Joanna Zgleszewska, Marta Górka, Michalina Peplińska, Katarzyna Pałkowska, Sylwia Strzelka, Amelia Kropidłowska, Ania Peplińska, Karolina Bukowska, Andżelika Morawska,  Oliwia Derra, Klaudia Derra, Kinga Kropidłowska, Maja Korda, Marianna Mering.

Trenerzy: Bartłomiej Kowalewski  i Grzegorz Kuchlin.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Drużyna

  Drużyna