Gmina Nowa Karczma

Ferie zimowe – podsumowanie

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Karczmie w czasie tegorocznych ferii zimowych przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

W pierwszy dzień ferii sala GOKSIR zamieniła się w fabrykę lizaków. Te kreatywne zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy uczestnik wykonał samodzielnie swojego lizaka. Warsztaty te pozwoliły przenieść się do krainy słodkości, którą uwielbiają nie tylko dzieci ale i również dorośli. W czasie zajęć nie należało pomijać również dorosłych, którzy z wielką satysfakcją i radością wykonali samodzielnie swojego lizaka.  

Kolejne dzień ferii i kolejne kreatywne warsztaty. Tym razem były to breloki z foli termokurczliwej. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i okazały się doskonałym pomysłem  na spędzenie czasu wolnego lub zrobienie miłego prezentu dla kogoś bliskiego. Każdy uczestnik malował wybrany obrazek. Niektóry korzystali ze szablonów, inni  narysowali swoje autorskie wzory, po zakończonym kolorowaniu wypaliliśmy w piekarniku wykonane prace i powstały piękne breloczki.

Jedną z liczniejszych atrakcji były spotkania z teatrem.  Na występy zaprosiliśmy aktorów z Grupy Artystycznej Krak-Art z Krakowa, którzy wystawili przedstawienia: „Nowe przygody Doktora Dolittle”, „Lodowa Kraina” oraz „Jaś i drzewo fasoli.”. Spektakle  te przeniosły widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Największą frajdą dla małych widzów była możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia spektaklu teatralnego. Zabawne improwizacje słowne artystów budziły także śmiech wśród rodziców.

„Moja eko torba” to kolejne zajęcia, na które mogliśmy zaprosić dzieci i rodziców.  Uczestnicy warsztatów mieli okazję wykazać się dużą inwencją twórczą. Zajęcia te pozwoliły na rozwinięcie  wyobraźni, odkrycie swoich zdolności manualnych, a przede wszystkim  były wspaniałą zabawą.  Wykonane eko – toby  były prześliczne i jedyne w swoim rodzaju.

Mamy nadzieję, że ferie spędzone wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozwoliły na rozwinięcie  wyobraźni, odkrycie swoich zdolności manualnych,  a przede wszystkim były wspaniałą zabawą i na długo pozostaną miłym wspomnieniem.

Skip to content