Jesteś tutaj: Start / Aktualności / INFORMACJA

INFORMACJA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2018

Urząd Gminy w Nowej Karczmie informuje, iż w dniu 20.09.2018r. o godz. 16:00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie Krajowego Programu „Czyste Powietrze” organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, którego celem jest przybliżenie jego założeń oraz zakresu. Krajowy Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych.

W ramach programu będzie możliwe uzyskanie dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi (węgiel, drewno, itp.) na nowoczesne źródła ciepła. Oprócz montażu źródeł ciepła w ramach Programu możliwe będzie również pozyskanie dofinansowania na działania termomodernizacyjne (w tym: docieplenie ścian, stropów, dachów i podłóg, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u., montaż instalacji mechanicznej
z odzyskiem ciepła, przyłącza do zakupionych źródeł ciepła, montaż instalacji solarnych (kolektory słoneczne i fotowoltaika)) w obiekcie jednorodzinnym.


Wójt Gminy Nowa Karczma
Andrzej Pollak