Urząd Gminy Nowa Karczma

Aktualności

Artykuły

XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podsumowanie

Przejdź do - XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podsumowanie

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. My również graliśmy z WOŚP - 22 Wolontariuszy na terenie naszej gminy uzbierało kwotę 7.000,44 zł.
Dziękujemy, że mogliśmy po raz kolejny pokazać nasze pozytywne i gorące serca.

22 stycznia 2019

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat - Nowa Karczma

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

20 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat - Nowa Karczma

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019

Przejdź do - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019

Jak co roku gramy z WOŚP. 13 stycznia na terenie Gminy Nowa Karczma kwestować będzie 22 Wolontariuszy.

10 stycznia 2019

Grand Prix w Tenisie Stołowym II kolejka

Przejdź do - Grand Prix w Tenisie Stołowym II kolejka

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie serdecznie zaprasza na II kolejkę Grand Prix w Tenisie Stołowym, turniej odbędzie się 20 stycznia 2019 r. w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie. Szczegóły na plakacie.

9 stycznia 2019

Stypendia dla najzdolniejszych

Przejdź do - Stypendia dla najzdolniejszych

17 grudnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom. Zarząd Województwa Pomorskiego spośród ponad 2 tys. zgłoszeń wybrał stypendystów na rok szkolny 2018/2019. Stypendia przyznano 869 osobom w czterech kategoriach. Wśród stypendystów znaleźli się też uczniowie naszej gminy, reprezentujący Szkołę Podstawową w Nowej Karczmie: Emilia i Amelia Żołądek i Filip Adamczyk, uczniowie klas VII. 

19 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Stypendia dla najzdolniejszych

Spotkanie z Mikołajem

Przejdź do - Spotkanie z Mikołajem

W niedzielne popołudnie 9 grudnia w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie odbyło się  Spotkanie z Mikołajem. Tego dnia przygotowano dla uczestników mnóstwo atrakcji.  Pierwsza część spotkania dotyczyła podsumowania rodzinnego konkursu bożonarodzeniowego „NASZ ANIOŁ”. Konkurs ten zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Nowej Karczmie i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - zgłoszono 38 aniołów.

12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie z Mikołajem

Nowa strefa sportowo – rekreacyjna

Przejdź do - Nowa strefa sportowo – rekreacyjna

W dniu 6 grudnia br. w Nowym Barkoczynie oficjalnie otwarto strefę sportowo – rekreacyjną. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018, którego celem jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, mających stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. 

11 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Nowa strefa sportowo – rekreacyjna