Gmina Nowa Karczma

„Jan Paweł II nie umarł, lecz żyje tak długo, jak długo pamięć o nim będzie pielęgnowana.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

18 maja 1920 roku w Wadowicach w rodzinie państwa Emilii i Karola Wojtyłów urodził się chłopiec, któremu nadano imię Karol. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że wyrósł z Niego Wielki Człowiek. W swoim życiu młodzieńczym, później jako kapłan, biskup, kardynał, a przede wszystkim jako Papież Jan Paweł II ukazywał nam drogę do świętości. Pozostawił nam po sobie wielką spuściznę. Pozostawił ją w swoich katechezach, nauczaniu i w licznych dokumentach.

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa nie możemy spotkać się na wspólnej uroczystości upamiętniającej 100-lecie urodzin Jana Pawła II w Lubaniu. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa program słowno – muzyczny w wykonaniu mieszkańców naszej gminy. Tym krótkim filmem chcielibyśmy zachęcić Państwa, aby raz jeszcze zatrzymać się nad przesłaniem jakie ponadczasowo dawał i daje nam Święty Jan Paweł II. 

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Rodzicom i przyjaciołom za pomoc w nagrywaniu, a pani Krystynie Strynowskiej za przygotowanie scenariusza i zaangażowanie w realizację programu.

„Jan Paweł II nie umarł, lecz żyje tak długo, jak długo pamięć o nim będzie pielęgnowana.” Zapraszamy i życzymy miłego odbioru.

Obejrzyjcie film

Skip to content