Gmina Nowa Karczma

Dzień Dziecka 2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

W niedzielne popołudnie 26 maja na placu wystawowym Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki.

Dzień dziecka to taki dzień, w którym nie powinno zabraknąć radości i uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Taki właśnie cel założyli sobie tegoroczni Organizatorzy pikniku tj.:  Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Karczmie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie, Ośrodek Pomocy w Nowej Karczmie, Caritas w Nowej Karczmie, OSP i Sołectwo Lubań, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W bajkową atmosferę wprowadzili nas aktorzy z Teatru Pana O przedstawiający bajkę „Scooby Doo i straszny zamek”. Świetna gra aktorów, kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawiły niezapomniane wrażenia u dzieci.

Z okazji Dnia Matki  został przygotowany kącik urody i loteria. Każda z Mam mogła wziąć udział w losowaniu drobnego upominku i skorzystać z doradztwa konsultantki. Na zakończenie pikniku odbyło się losowanie głównych nagród min: wizyt u kosmetyczki, fryzjera lub miłego spotkania w restauracji.  

Poza występami na scenie Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: jazda konna „w siodle”, przejażdżki wozem drabiniastym, malowanie buziaków, mini wesołe miasteczko, pokaz wozu strażackiego z OSP Nowa Karczma, poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz  popcorn i watę cukrową. Warto dodać, że wszystkie atrakcje przygotowane na pikniku były bezpłatne.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie w imieniu Organizatorów dziękuje wszystkim za przybycie i wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia w gorącej i miłej atmosferze, Sponsorom oraz OSP w Lubaniu i w Nowej Karczmie za wsparcie i pomoc w organizacji, a Pomorskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Lubaniu za udostępnienie terenu.

Skip to content