Gmina Nowa Karczma

Spotkanie Wigilijno – Mikołajkowe

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Od wielu lat grudzień jest miesiącem, kiedy to w wielu miejscach spotyka się Mikołaja. Nie inaczej było 14 grudnia br., kiedy to Mikołaj przybył na salę GOKSIR-u w Nowej Karczmie z paczkami dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób niepełnosprawnych z terenu gminy. Spotkanie zostało przygotowane we współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej z GOKSIR-em oraz CARITASEM przy Parafii Św. Antoniego w Nowej Karczmie.

Uczestnicy spotkania, po wzruszającej chwili łamania się opłatkiem, wysłuchali pięknego koncertu kolęd w wykonaniu chóru Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie pod kierunkiem Emilii Pobłockiej. Podczas koncertu zebrani zostali poczęstowani ciepłą strawą, napojami oraz słodyczami. Następnie do pracy przystąpił Mikołaj, który rozdał paczki 75 osobom, wywołując tym samym uśmiech i radość na  wielu twarzach.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie były to jedyne paczki w  bieżącym roku. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie, również postanowili być Świętym Mikołajem i zebrali sporą ilość żywności oraz innych niezbędnych produktów, które to następnie przekazali miejscowemu OPS. Artykuły te przekazano 7 potrzebującym rodzinom. Mikołaj na teren Gminy dotarł również do 7 rodzin i innych osób  w formie Szlachetnej Paczki.    

Jak widać z powyższego Mikołajem może zostać każdy. Mamy nadzieję, że za rok będzie znowu pamiętał o naszych mieszkańcach.

Skip to content